Information i zamówienia: +48 535 959 755

Echosondy

Producenci w kategorii: Deeper , Monster Fishing, Vega Boat
Sortuj według:
Deeper Fishfinder START Echosonda
439,00 zł
Deeper Flexible Arm Mount 2.0 Uchwyt
269,00 zł
Deeper Night Fishing Cover Obudowa
69,00 zł
Deeper Smart Sonar CHIRP+ Echosonda

Deeper Smart Sonar CHIRP+ Echosonda

Zapytaj o dostępność
1 199,00 zł 1 399,00 zł
Deeper Smart Sonar PRO Echosonda

Deeper Smart Sonar PRO Echosonda

Zapytaj o dostępność
819,00 zł
Deeper Smart Sonar PRO+

Deeper Smart Sonar PRO+

Chwilowy brak towaru
999,00 zł
Deeper Smartphone Mount Uchwyt
79,00 zł
Monster Fishing Echosonda MF-688W-BG Color
1 400,00 zł 1 499,00 zł
TOSLON TF-500 Echosonda Bezprzewodowa

TOSLON TF-500 Echosonda Bezprzewodowa

Zapytaj o dostępność
2 199,00 zł 2 200,00 zł
TOSLON TF-640 Echosonda Bezprzewodowa

TOSLON TF-640 Echosonda Bezprzewodowa

Zapytaj o dostępność
3 839,00 zł 3 840,00 zł
TOSLON TF-740 Echosonda Bezprzewodowa

TOSLON TF-740 Echosonda Bezprzewodowa

Zapytaj o dostępność
6 999,00 zł 7 000,00 zł
TOSLON X-PILOT Autopilot

TOSLON X-PILOT Autopilot

Zapytaj o dostępność
1 799,00 zł 1 800,00 zł

Echosonda na karpia

Znalezienie miejsca żerowania karpia to podstawa wędkowania. Zwykło się mówić, że dobra miejscówka to połowa sukcesu. Ciężko się dziwić - w końcu każdy z nas wolałby łowić, tam gdzie ryba żeruje. Nowoczesna elektronika na szczęście jest bardzo pomocna w tym aspekcie. Otóż z pomocą przychodzi niezwykle ciekawe urządzenie - echosonda. Za pomocą nowoczesnej, aczkolwiek dostępnej dla każdego techniki wędkarz jest w stanie stworzyć szczegółową mapę batymetryczną zbiornika wodnego.

Jeśli potrafimy w sposób efektywny korzystać z echosondy możemy w każdej chwili zlokalizować dno (w tym także naturalne przeszkody i schroniska karpi). Podstawowe funkcje echosondy pozwalają dokonać pomiaru i struktury dna. Echosonda wysyła sygnał, który po odbiciu od dna wraca do urządzenia. Na podstawie czasu w jakim sygnał powraca, urządzenie jest w stanie oszacować głębokość w danym miejscu. W efekcie dobra echosonda potrafi pokazać szczegółową strukturę dna w formie graficznej mapy batymetrycznej.

Czego dokładnie możemy się dowiedzieć poza oszacowaną głębokością? Przede wszystkim można sprawdzić rodzaj dna np. piaszczyste, muliste lub żwirowe. Ponadto, możliwe do wykrycia są takie elementy jak nierówności, kamienie, bujna roślinność, zatopione drzewa lub wszelkiego rodzaju nieczystości. Dobra echosonda potrafi rozpoznać stada ryb lub nawet pojedyncze osobniki. Współczesne echosondy poza rozpoznaniem ryby próbują nawet oszacować jej rozmiar.

Jak wygląda poszukiwanie dobrego łowiska dla wędkarza karpiowego? Większość tak zwanych wód kapriowych jest położonych na terenach nizinnych bogatych w naturalną żywność, przez co często są po prostu dosyć mocno zarośnięte. Karpie żerują, tam gdzie woda jest bogata w tlen. Prostym, aczkolwiek skutecznym sposobem na obserwowanie miejsc żerowania karpia są wydobywające się pęcherzyki powietrza z dna. Co ciekawe, karpie mają swoje trasy którymi się poruszają w związku z czym w jednym miejscu może być nadreprezentacja karpia natomiast na pozostałej części akwenu karp może wcale nie występować. Dlatego kluczowe jest wyszukanie tras którymi wędrują. Dobrze jest po każdej zasiadce przeanalizować, gdzie udało się wyłapać karpia i lekko się przesuwać tak aby ostatecznie dojść do wymarzonego miejsca. Na pewno w tym procesie bardzo pomocna jest echosonda. Stosowanie echosondy pozwala perfekcyjnie przygotować przypon oraz przynętę do głębokości żerowania ryb w toni wody.

Na co zwrócić uwagę kupując echosondę?

● Współczesne echosondy mają kolorowy wyświetlacz osiągający wielkość kilku cali (podobnie jak w smartfonach).
● Należy zwrócić uwagę na sposób ładowania (zazwyczaj 6-12V).
● Z pewnością pomocne jest, gdy echosonda jest bezprzewodowa.
● Kluczowym elementem, na którym trzeba się zainteresować jest zasięg. Dobre urządzenia potrafią pracować z zasięgiem osiągającym kilkaset metrów.

  • Sklep stacjonarny
  • Rabaty dla stałych klientów
  • Jakość bez kompromisu
+48 535 959 755