Information i zamówienia: +48 535 959 755

Kulki proteinowe

Sortuj według:

Jeśli twoim hobby jest wędkarstwo karpiowe, koniecznie sprawdź naszą ofertę kulek proteinowych. Jest to rodzaj przynęta, która pozwala na złowienie naprawdę pokaźnych karpi, a także amurów. Jak wiadomo karpie są gatunkiem bardzo żarłocznym, lubią i szybko przyzwyczajają się do miejsc, w których mają łatwy dostęp do pokarmu, dlatego skuteczność połowu w dużej mierze uzależniona jest od rodzaju zastosowanej przanęty. Warto postawić na kulki proteinowe renomowanych producentów, ze starannie opracowanym składem gdyż są gwarancją dobrego, a może rekordowego połowu.

Kulki proteinowe w ofercie:

 Carpsite Kulki zanętowe Kukurydza 18mm 1 kg
12,75 zł 15,00 zł
Carpsite Kulki zanętowe Squid pomarańcza 18mm 1 kg
13,60 zł 16,00 zł
Carpsite Kulki zanętowe Ananas 18mm 1 kg
12,75 zł 15,00 zł
Carpsite Kulki zanętowe Brzoskwinia 18mm 1 kg
12,75 zł 15,00 zł
Carpsite Kulki zanętowe Halibut 18mm 1 kg
12,75 zł 15,00 zł
Carpsite Kulki zanętowe Kryll 18mm 1 kg
12,75 zł 15,00 zł
Carpsite Kulki zanętowe Scopex Squid 18mm 1 kg
13,60 zł 16,00 zł
Carpsite Kulki zanętowe Squid 18mm 1 kg
12,75 zł 15,00 zł
Carpsite Kulki zanętowe Truskawka 18mm 1 kg
12,75 zł 15,00 zł
Imperial Baits Carptrack Amino pellets - 20 mm 5 kg
96,00 zł
INVADER Kulki haczykowe - Ochotka 250 ml
18,00 zł
INVADER Kulki haczykowe - Scopex 250 ml
18,00 zł
INVADER Kulki haczykowe Attyla 250 ml
18,00 zł

Kulki proteinowe idealne na karpia

Kulki proteinowe dzielimy na dwie grupy – tonące i pływające. O ile kulki proteinowe tonące mają uniwersalne zastosowanie, tak kulki pływające zalecane są podczas połowów w akwenach o mulistym dnie lub z gęstą roślinnością. W ofercie sklepu wędkarskiego Carpsite.pl znajdziesz kulki proteinowe takich producentów jak Imperial Baits, INVADER, Massive Baits, Sonubaits oraz kulki naszej produkcji.

Proponujemy jedynie najwyższej jakości przynęty, stworzone ze sprawdzonych komponentów (m.in. mąka kukurydziana, makuchy kukurydziane i roślinne, ziarna, mączki z zarodków pszennych, mieszkanki proteinowe, tłuszcze, minerały i witaminy) i mocnym aromatem, który pobudzi ryby do żerowania. Kulki proteinowe dostępne są w różnych kolorach i smakach, a także w różnych rozmiarach. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

Kulki proteinowe są podstawową przynętą na karpia. Poza karpiem świetnie sprawdzają się podczas zasadzki na amury. Kluczowe jest dobranie odpowiedniej kulki proteinowej (aromatu, koloru oraz rozmiaru) do łowiska.

W naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór kulek, które nadają się zarówno do wielotygodniowego długofalowego nęcenia jak takie, które dobrze sprawdzają się podczas jednorazowej kilkugodzinnej zasiadki.

Zanęty dedykowane dla karpi poza białkiem, są bogate w aminokwasy, tłuszcze i węglowodany. Co możemy w nich znaleźć? Między innymi jajka, mielone ziarna oraz makuchy roślin oleistych. To wszystko wspomagane jest specjalną mieszanką aromatów, barwników i co najważniejsze - protein.
Stosowane są kulki o smakach rybnych (np. halibut, rak, squid) lub w smakach owocowych. Przykładowe aromaty owocowe są wykonane na bazie ananasa, brzoskwini, truskawki, żurawiny lub kukurydzy.

Rozmiar kulek proteinowych

Czy rozmiar kulek ma znaczenie? Niektórzy uważają, że w przypadku kulek proteinowych tak. Większe kulki z reguły są stosowane w łowiskach w których występują spore sztuki, natomiast mniejsze są bardziej polecane, gdy łowione są mniejsze okazy. To na jaki rozmiar kulek zdecyduje się wędkarz zależy tylko i wyłącznie od przyjętej strategii. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to jaki rozmiar jest optymalny. Natomiast wybierając zanętę warto mieć to zagadnienie na uwadze.

Korzystaj ze sprawdzonych zanęt

Powszechnie uważa się, że ryby w określonym akwenie wodnym mogą przyzwyczaić się do smaku i zapachu często stosowanej zanęty. Niektóre strategie opierają się na stosowaniu jednej sprawdzonej zanęty, gdyż ryby powinny kojarzyć kulki z poznanymi wcześniej atrakcyjnymi walorami smakowymi i zapachowymi.

Pamiętaj o prawidłowym przechowywaniu kulek proteinowych

Na koniec przypominamy o poprawnym przechowywaniu kulek proteinowych. Żeby zachowały swoje właściwości warto je przechowywać w suchym, ciepłym i zacienionym miejscu.

 • Sklep stacjonarny
 • Rabaty dla stałych klientów
 • Jakość bez kompromisu
+48 535 959 755